20 Kasım 2014 Perşembe

Kapadokya Günlüğüm 2. tur:)

      Geçen sene tüm dünyanın hayran kaldığı bu esrarengiz şehri keşfetmiş elimden geldiğince ayaklarımın dermanı kesilinceye dek gezilip görülmedik yerini bırakmamıştım. Bu seneyse ailemin işten dolayı buraya yerleşmesiyle öyle sevindim ki; artık Kapadokya'nın büyüsünü daha fazla hissedebilcektim. Ben bol güneşli havalarda gezmeyi tercih etsem de Kapadokya kışın ayrı bi şahane görünüyor. Eğer imkanınız olursa 4 mevsim dolu dolu yaşayın derim Kapadokya 'yı :) Sevgiyle Kalın:)

Trenckoat: Koton
Kazak:Koton
Eldivenler: Tunalı Pasajı
Pantolon:Oxxo
Çanta: CelineCeket: Topshop
Çanta: Limon Bazaar
Bluz:H&M
Pantolon: Koton
 Kürk Yelek: Koton
Jean gömlek: Oxxo
Ayakkabılar: Marjin

Nevşehir'e kışın gelipte Erciyes' e uğramadan dönmek ayıp olurdu. Bizde bu fırsatı değerlendirip Erciyes'te kayak yapma zevkini de tatmış olduk. Heycan verici ve unutulmaz bir deneyimdi:)    
 Bu harika işleme oyaların hepsi Ürgüp'ün emektar teyzelerinin el emeği göz nuru nakışları. Asmalı Konağın önündeki pazar yerinde tezgahlarını kuruyorlar. Ürgüp'e yolunuz düşerse muhakkak bu pazarı da gezmeyi ihmal etmeyin;)


Ve bunlar da Avanos'un Meşhur çömlekçilik ve çini sanatına dair harika örnekler. Bu harika sanat eserleri sevdikleriniz için kuşkusuz çok güzel bir hediye seçimi olablir;)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Template by BloggerCandy.com